Sonbahar geldi, dışarıda sağanak yağmurlar, üzerinizde pijama ve battaniye elinizde de sıcak bir kahve varsa yapılacak en iyi şey TV karşısına geçip yeni sezonda başlayacak yabancı dizilere bir göz atmak. Biz de sizlerin işini kolaylaştırmak üzere yayına yeni başlayan ya da başlamak üzere olan en iyi diziler için bir derleme yaptık.

Sonbahar zamanı izlemeniz gereken en iyi diziler

Kidding

Jim Carrey, Frank Langella, Judy Greer, Catherine Keener’in kadrosunda yer aldığı Kidding 9 Eylül’de seyirci ile buluştu.

Dizide ana karaker Jeff, çocukların beğenerek izlediği televizyon yüzlerinden biri olan Mr. Picles’tir. Özel hayatında mutlu bir ailesi olan Jeff, aynı zamanda büyük bir şirketin de sahibidir. Her şey yolunda giderken ailesinde ortaya çıkan bir kriz, her şeyi alt üst eder. Tam da bu anda zorluklarla savaşan Jeff’i hiç beklemediği bir ortam karşılar.

The First

14 Eylül’de yayına başlayan The First, Mars’a yapılan ilk insanlı yolculuğu ve gezegendeki koloni oluşturma maceralarını ele alıyor.

2030’lu yılların anlatıldığı dizide Mars’a yapılan yolculukta bulunan astronotların yolculuk ve hazırlık süreçleri ile koloni kurmak için sarf ettikleri mücadele anlatılıyor. Hem astronotların hem de onlarla beraber yolculuğa katılın ailelerinin de yaşamından kesitlerin yer aldığı dizide başrol olarak pek çok yapımda başrolü üstlenen Sean Penn yer alıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Natascha McElhone, Lisa Gay Hamilton, Anna Jacoby-Heron, Rey Lucas, Keiko Agena, Oded Fehr ve Hannah Ware var. The First, House of Cards’ın yaratıcısı Beau Willimon’ın imzasını taşıyor.

Homecoming

Oyuncu kadrosunda Julia Roberts, Stephan James, Bobby Cannavale ve Alex Karpovsky gibi isimlerin yer aldığı Homecoming, 2 Kasım’da yayında.

Gizli bir devlet tesisinde yaşananları ve bu tesiste çalışan insanların hayatlarını konu alan dizide Julia Roberts sosyal hizmet görevlisi bir kadın olan Heidi’ye hayat verecek. Stephan James, sivil hayata dönmeye çalışan bir asker olan Walter Cruz adında bir karakter olarak izleyici karşısına çıkacak. Bobby Cannavale ise hırslı patron Colin Belfast olacak. Mr. Robot dizisinin yaratıcısı olarak bilinen Sam Esmail’in hazırladığı psikolojik gerilim dizisinin senaryosunu podcast’in yaratıcıları Eli Horowitz ve Micah Bloomberg yazıyor. Homecoming dünya çapında yalnızca Amazon Prime Video platformunda izlenebilecek.

Maniac

Oyuncu kadrosunda Emma Stone, Johan Hill, Justin Theroux ve Sally Field gibi başarılı isimlerin yer aldığı Maniac, 21 Eylül’e izleyicisiyle buluşuyor. Dizide, yaşadığı psikolojik sorunlardan dolayı akıl hastanesinde kalan bir adamın gerçeklikten kaçmak için kendi hayalinde yarattığı bir dünyada yaşaması konu ediliyor.

Manifest

24 Eylülde ekrana çıkmaya hazırlanan Manifest izleyiciyi büyüleyeceğe benziyor. Josh Dallas, Melissa Roxburg, Athena Karkanis ve J.R. Ramirez’in kadrosunda yer aldığı dizi, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan bir uçağın yıllar sonra hiçbir şey olmamış gibi geri dönmesiyle başlıyor. Uçağın içerisindeki yolcular geri dönüyor ancak geride bıraktıkları yakınları için zaman geçmiş oluyor. Senaryosunu Jeff Rake’in üstlendiği dizinin yapımcı koltuğunda ise Robert Zemeckis, Jack Rapke ve Jackie Levine oturuyor.