Üstün grafiklerle aşırı detaylı oyunlar geliştirilse de bu durum retro oyunların yükselişini engelleyemiyor. Özellikle de NES ve SNES Classic oyun sistemlerinin tekrar piyasaya sürülmesi ve yakaladıkları satış başarısı bunun en güzel göstergesi.

Şimdi de Analogue tarafından Mega Sg adı ile yeni bir oyun sistemi tanıtıldı. Klasik Sega Genesis, Sega Master System ve Sega Mega Drive oyunlarının 1080p yüksek çözünürlüklü ve 48KHz 16-bit stereo ses ile oynanmasını sağlayacak ürün, Nisan 2019 tarihinde 190 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkacak.

Mega Sg ile ilgili ilginç bir durum ise ürünün herhangi bir oyun kumandası ile gelmemesi. Oyun kumandası için de ekstra 25 dolar ödenmesi gerekiyor. Oyunlar da cihazda ön yüklü değil. Yani oyunlar için de ayrıca para ödemeniz gerek. Öte yandan diğer modellerdeki gibi 20-30 oyun ile kısıtlı kalmaktansa Analogue ürünün 2,180 oyun ile uyumlu olduğu müjdesini veriyor. Konsol için beyaz, gri ve iki farklı aksan renklerine sahip siyah seçenekleri de kullanıcıların beğenisine sunuluyor.