Mediacat dergisi ve Ipsos tarafından gerçekleştirilen ve toplam 22 kategoride Türkiye’nin en sevilen markalarının belirlendiği “Türkiye’nin Lovemark’ları 2018 Araştırması” sonuçları açıklandı. Bu yıl 11. kez gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre, geride kalan 5 yılda olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin en sevilen otomobil markası Volkswagen seçildi.

Lovemark’lar neye göre belirleniyor?

Tüketicilerin aklına ilk gelen marka, markaya duyulan yakınlık, beklenti ve ihtiyaçları karşılama ve “Bu marka en sevdiğim, asla vazgeçmeyeceğim bir markadır.” ifadesine ne ölçüde katıldıkları üzerinden hesaplanan toplam skor ile Lovemark’lar belirleniyor.

Volkswagen her daim müşterilerini düşünüyor

Müşteri odaklı çalışmaları sayesinde sadece Volkswagen, sadece müşterilerinin beğenisini kazanmakla kalmadı ve üst üste 6’ncı kez Lovemark olma başarısı gösterdi. En yenilikçi otomobil markası olma vizyonu doğrultusunda tüm platformlarda müşterilerine yakın, duygusal ve özgün bir iletişim gerçekleştirirken, otomotiv sektöründeki dijitalleşme akımının öncülerinden biri olarak, her daim müşterilerinin ihtiyaçlarına yeni çözümler sunmayı hedefliyor.