Atletizmde elde ettiği başarıların ardından kariyerine futbolda devam etme kararı alan eski olimpiyat ve dünya şampiyonu Jamaikalı atlet Usain Bolt, kariyerinin ilk gol sevincini yaşadı. Avustralya Ligi ekiplerinden Central Coast Mariners’ta forma giyen Usain Bolt, futbol kariyerinin ilk golüne imza attı.

Central Coast Mariners’in, Macarthur South West’i 4-0 yendiği dostluk maçında takımının ilk iki golüne imzasını atan Bolt, tribündeki taraftarlardan büyük alkış aldı.  Sevincini taraftarlarıyla paylaşan Usain Bolt, gollerinin ardından ise meşhur “yıldım sevinci” ile kutlamasını yaptı.

“Dünyaya gelişimimi gösterdiğim için mutluyum”

Maçın ardından duygularını dile getiren Usain Bolt, ilk ciddi sınavında iki gol attığını ve bunun güzel bir duygu olduğunu dile getirerek, “Buraya geldiğim ve dünyaya gelişimimi gösterdiğim için mutluyum. Central Coast Mariners’de elimden gelenin en iyisini yaparak takıma katılmak istiyorum.” dedi.

Atletizmi bırakma kararı almasının ardından Avustralya Ligi ekiplerinden Central Coast Mariners ile Ağustos ayından bu yana antrenmanlara çıkan ve deneme süresi devam eden Usain Bolt, başarılı bulunması halinde profesyonel sözleşmeye imza atacak. Kariyerine futbol sahalarında devam etme kararı verdiğini açıklayan ünlü atlet, daha önce de Almanya, Norveç ve Güney Afrika takımlarında da antrenmanlara çıkmıştı.