Efsane jokey Halis Karataş’ın başarılarla dolu kariyerini ve Begüm Atman ile yaşadığı büyük aşkı konu edinen Şampiyon filminin ilk fragmanı yayınlandı. Başrollerini, Ekin Koç ile Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı film 7 Aralık’ta vizyona girerek seyircisiyle bulaşacak.

Film, efsane yarış atı Bold Pilot ve onun bir araya getirdiği jokey Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki aşkın gerçek hikayesini beyaz perdeye yansıtacak. Ay Yapım ve Med Yapım ortaklığında çekilen, senaryosunu Ahmet Katıksız ve Serkan Yörük’ün kaleme aldığı Şampiyon, Ahmet Katıksız tarafından yönetildi.

Şampiyon topluma umut olan bir hikaye

Şampiyon yarış atı Bold Pilot, jokeyi Halis Karataş, sahibi Özdemir Atman ve Bold Pilot’ın en sevdiği insan Begüm Atman’ın gerçek yaşamından yola çıkılarak yazılmış sevgi, umut ve yaşam dolu bir hikaye ‘Şampiyon’, Sivas’ın köyünden, İstanbul’a iyi bir jokey olmak için gelen Karataş’ın bu hayalini gerçekleştirme serüveni, Bold Pilot’la tanışmasıyla başlar. Ama bu yolculuğun sonunda ortaya çıkan tablo, Halis Karataş’ın beklentisinin çok üstündedir. İkisi de efsane olmuşlardır. Yola, ikisinin de çok sevdiği birini, Begüm Atman’ı hayata bağlamak amacıyla çıkarlar ama beklemedikleri bir şey olur: Topluma umut olurlar. 1990’ların ortaları. Türkiye’nin siyasal kararsızlık, enflasyon ve umutsuzlukla bunaldığı yıllar. Umutların neredeyse tükendiği o yıllarda halk katıldığı tüm yarışları en sondan gelerek kazanmayı başaran bu ata ve jokeyine yürekten bağlanır. Çünkü o insanlar kendilerini yarışın son metrelerinde bu ikilinin bulunduğu yerde hissederler: En geride. Ama bu kazanmayacakları anlamına gelmez. Çünkü yarış bitiş çizgisinde bitmektedir ve o çizgiyi ilk geçen Bold Pilot ve üstündeki Halis Karataş’tır.