Facebook tarafından 2014 yılında satın alınan ve kullanıma sunulduğu günden bu yana reklamsız bir şekilde hizmet veren WhatsApp için çok yakın bir zamanda yeni bir dönem başlıyor. Artık WhatsApp adına, kullanıcılarının canını sıkacak ancak yöneticilerinin yüzünü güldürecek bir gelişme yaşanacak. Bundan sonrası için WhatsApp reklam göstererek yoluna devam etmenin hazırlığını yapıyor.

WhatsApp reklam göstererek gelirlerini katlayacak

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan son bilgilere göre Facebook, WhatsApp reklamları üzerinde çoktan çalışmaya başladı bile. WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton ise konuyla ilgili olarak, Mark Zuckerberg’in en başından beri hedefinin WhatsApp’a reklam alma olduğunu ifade etmişti.

Bu gelişmeler doğrultusunda, WhatsApp için iOS kullanıcılarına son dönemde gelen özellikler ise şunlar oldu:

WhatsApp 2.18.92 güncellemesiyle birlikte Bildirim Genişletme özelliğine 3D Touch desteğini de ekleyen yetkililer bildirim çubuğu üzerinden, basma şiddetinize göre gelen medyaları görüntüleyebilmenize olanak sağlayacak.

WhastApp 2.18.92 güncellemesiyle, WhatsApp durumlara arama sekmesi eklendi Bu sekme üzerinden istediğiniz kişinin durumunu arayarak rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Ayrıca durumunu görüntülediğiniz kişinin profil resmini de adının yanında görebileceksiniz.