Facebook’un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarıyla her geçen gün yeni özellikler buluşturmaya devam ediyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan Sessiz ve Tatil Modu özellikleriyle kullanıcıların WhatsApp ile ilgili yakındıkları durumların ortadan kaldırılması amaçlanıyor.  İşte, WhatsApp Sessiz ve Tatil Modu hakkında detaylar.

WhatsApp Sessiz Mod ile kullanıcıları nasıl bir yenilik bekliyor?

WhatsApp Sessiz Mod özelliği ile artık sessize alınan gruplardan mesaj gelince ekranın üst kısmında çıkan uygulama logosu da devre dışı bırakılacak. WhatsApp’ta bir sohbet sessize alındığında, o sohbetten yeni bir mesaj gelmesi durumunda, uygulama simgesinin köşesinde bildirim rozeti görülmeye devam ediyordu. Sessiz Mod sayesinde, sessize alınan sohbetlere ait yeni mesaj bildirimleri uygulama simgesinde de çıkmayacak.

WhatsApp Tatil Modu ne işe yarayacak?

WhatsApp’ın bir diğer yeniliği ise Tatil Modu olacak. Uygulamadaki “Sessiz Mod” özelliği üzerine kurulan Tatil Modunda, arşive gönderilen sohbetlerin yeniden mesaj geldiğinde aktive edilmesi engelleniyor. Böylece, Tatil Modu aktif hale getirildiğinde, arşivlenen herhangi bir sohbetten yeni mesaj gelse bile sohbet, arşivde kalmaya devam edecek.

WhatsApp’tan çok yakında bir yenilik daha

WhatsApp’a yakın zamanda gelecek olan Bağlı Hesaplar özelliğiyle WhatsApp ve Instagram hesaplarını birbirlerine bağlamak mümkün olacak. WhatsApp hesabını, Instagram profiliyle bağlayacak olan bu özelliğin, ortak durum bildirimleri ve şifre/hesap kurtarma gibi alanlarda kullanılması planlanıyor. “Bağlı Hesaplar”ın Instagram’ın ardından Facebook ile de entegre edilmesi bekleniyor.