Sekizinci ve final sezonu ile seyircisine veda etmeye hazırlanan Game of Thrones, bu sefer seyircisini yeni bir heyecanın içerisine sürüklemeye hazırlanıyor. Game of Thrones’tan binlerce yıl öncesini anlatacak olan yeni spin-off’un hazırlıkları sürerken, başrolün kime emanet edileceği de belli oldu. Yeni Game of Thrones’ta başrol Naomi Watts’ın olacak. Yeni dizinin açıklanan ilk başrol oyuncusu Naomi Watts’ın rolünün ne olacağı ise net olarak açıklanmazken, karanlık sırrı olan karizmatik birini canlandıracağı öne sürüldü.

Senaryosunu, Jane Goldman’ın kaleme aldığı ve Game of Thrones’un yazarı ve yapımcısı olan George R.R. Martin’in de yaratıcıları arasında yer aldığı dizinin ismi konusunda da bir fikir birliği henüz sağlanmış değil. Game of Thrones’un ve spin-off’un yaratıcısı R.R. Martin, daha önce kendi internet sitesinden yeni dizi için isim önerisinde bulunarak, “Benim oyum ismin The Long Night (Uzun Gece) olmasından yana. Bu, her şeyi anlatıyor.” demişti. Ancak Martin, HBO’nun, yeni dizinin adında Game of Thrones ifadesini de kullanmak isteyeceğini belirtmişti.

Yeni dizi hakkında bilinen en net şey ise Game of Thrones’taki White Walker’ların doğuşuna odaklanacağı. Dizi, White Walker’ların Ormanın Çocukları olarak Kuzey’den gelerek önlerine çıkan herkesi öldürmelerini anlatan karanlık hikayesini ele alacak.