Yönetmen Emre Yeksan’ın dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nin Biennale College Cinema bölümünde yapan yeni filmi Yuva, 34. Varşova Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşuyor. Festivalde, ilk ve ikinci filmlerin yer aldığı bölümde yarışan ve Emre Yeksan’ın ikinci uzun metrajı olan Yuva, 34. Varşova Film Festivali kapsamında dört gösterimle seyirciyle buluşuyor. İlk ve ikinci yapımların yer aldığı bölümde yarışan filmin gösterimleri yönetmen Emre Yeksan ve görüntü yönetmeni Jakub Giza’nın katılımıyla gerçekleşiyor.

Yuva’dan bir ilk

Ormanda münzevi bir hayat yaşamayı seçmiş bir adamın hikayesini anlatan ve çekimleri İğneada’da yapılan Yuva, Biennale College-Cinema’nın 2017/18 döneminde finanse etmeye layık bulduğu üç projeden biri olarak dikkat çekiyor. Film aynı zamanda Türkiye’den bu programın desteğini alan ilk film olma özelliğini taşıyor.

Körfez de Frankfurt Türk Film Festivali’nde

Yönetmen Emre Yeksan’ın, Yuva filminin yanı sıra ilk filmi Körfez’in festival gösterimleri devam ediyor. Film, 18. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali kapsamında Frankurtlu sinemaseverlerle buluşacak ve jüri tarafından En İyi Film ve En İyi Müzik (Ekin Fil) dallarında değerlendirilecek. Körfez ayrıca Emre Yeksan’ın katılımıyla 21 ve 22 Ekim tarihlerinde 6. Duhok Uluslararası Film Festivali, Dünya Sineması Yarışması bölümünde gösterilecek.

Körfez’e ödül yağmuru

Dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl 32. Venedik Uluslararası Eleştirmenler Haftası’nda yapan Körfez; 54. Ulusal Yarışma’dan En İyi Senaryo Ödülü, 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü ve 37. İstanbul Film Festivali’nden FIPRESCI Ödülü (Ulusal Yarışma) alma başarısı gösterdi. Körfez son olarak Crossing Europe Film Festivali Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.