New York Comic Con etkinliği resmen fragman yağmuruna tutulmamıza yol açtı. Bunlardan birisi de yeni Mortal Engines fragmanı oldu. En son geçtiğimiz yılın sonlarında bir fragman ile ağzımıza bal çalan film resmen görsel bir şölen sunuyor.

Philip Reeve’in 4 kitaptan oluşan aynı adlı bilim kurgu romanından uyarlanan filmde Peter Jackson imzasının bulunuyor olması ise beklentilerimizi haliyle artırıyor. Görsel efektler konusunda  da kendini kanıtlamış olan Christian Rivers yönetmen koltuğunda otururken senaryo ise Fran Walsh ve Philippa Boyens tarafından yazılmış. Oyuncular arasında ise Hugo Weaving, Stephen Lang, Robert Sheehan, Hera Hilmar ve Jihae gibi isimler bulunuyor.

Artık Büyük Avlanma Sahası olarak bilinen ve 60 Dakika Savaşı sebebiyle felaketi yaşayan Avrupa’da geçen filmde, insanlar hareket eden devasa şehirlerde yaşıyor. Öte yandan, bu büyük şehirler küçük kentleri yağmalayarak devamlılıklarını sağlıyor. Hester Shaw adlı gizemli genç bir kadın ise tehlikeli kanun kaçağı Anna Fang ve kaçan Tom Natsworthy ile güçlerini birleştirerek hareket eden devasa şehre karşı bir isyan başlatıyor.

Mortal Engines ülkemizde Ölümcül Makineler adıyla 14 Aralık tarihinde vizyonda.