2018 New York Comic Con etkinliğinin bereketi devam ediyor. Etkinlik sayesinde şimdi de yeni bir Star Trek Discovery 2. Sezon fragmanı karşımıza çıktı. Birçok yeni görüntü içeren fragmanda özellikle henüz Bay olamamış genç Vulkanlı Spock’ı ilk kez sakallı olarak görüyoruz. Böylece yıllardır sinek kaydı tıraşla gördüğümüz Vulkanlının köse olmadığını da öğrenmiş olduk.

49 yıl boyunca Leonard Nimoy ve üç Star Trek filmi için de Zachary Quinto tarafından hayat verilen Spock karakteri için şimdi de sıra Ethan Peck’te. Bakalım, kendisi bu önemli rolün altından kalkarak Star Trek hayranlarından tam not olabilecek mi? Yeni videoda ayrıca Michelle Yeoh da Philippa Georgious olarak dönüş yapıyor.

Elbette hikaye de yine Sonequa Martin-Green’in Michael Burnham karakteri etrafında şekillenecek. Kaptan Christopher Pike rolünü ise Anson Mount üstleniyor. İkinci sezonda Kızıl Melek adı verilen tuhaf bir anomali ise USS Discovery mürettebatına zor anlar yaşatacağa benziyor. Fragmana bakılırsa ilk sezonu ile başarılı bir iş çıkartan dizi, ikinci sezonda da izleyicisini kesinlikle üzmeyecek.

Star Trek Discovery 2. Sezon Ocak 2019 tarihinde Netflix ekranlarında.