Dünyanın önde gelen otomobil markalarının yeni modelleriyle boy göstereceği 2018 Paris Otomobil Fuarı, 4 Ekim’de kapılarını otomobil tutkunlarına açıyor.  Ziyaretçi sayısı bakımından dünyanın en büyük otomobil fuarı olarak kabul edilen ve bu yıl 120’incisi düzenlenen Uluslararası Paris Otomobil Fuarı’na; Volkswagen, Ford, Opel, Volvo, Nissan, Alfa Romeo, Jeep, Mazda ve Mitsubishi katılım göstermedi.

2018 Paris Otomobil Fuarı’nda markalar ilk gösterimlerini yaptılar

Ziyaretçilere 4 Ekim’de kapılarını açacak fuarın medya gününde ise Renault, Citroen, Peugeot, Mercedes, BMW, Audi, Ferrari, Lamborghini, Lotus, Skoda, Hyundai gibi firmalar basın toplantılarında yeni modellerini tanıttı. Fuarda gelecekte yapılması planlanan otomobiller hakkında bilgi verilirken, elektrikli araçlar en çok ilgiyi toplayan araçlar oldu. Ayrıca Mercedes’in Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Dieter Zetsche, firmanın Vision EQ Silver Arrow’unu, Renault’un yılsonunda CEO’luk koltuğuna oturacak olan Thierry Bollore ise Ez-Ultimo’nun ilk gösterimini gerçekleştirdiler. Hyundai, Audi ve Peugeot ise stantlarında yeni elektrikli konseptlerini sergilediler. İtalyan spor markası Ferrari ise 3 yeni modelini fuarda basına gösterdi. 4 Ekim’de ziyaretçilere açılacak olan fuar 14 Ekim’e kadar gezilebilecek.

Fuar organizatörü Jean Claude Girot, yaptığı açıklamada “Firmalar fuarda kendilerine küçük yer verildiğini söylüyorlar ama bu doğru değil. Sanırım bütçe sorunları var. Katılmayanların reklamını yapmak istemiyorum.” dedi.