Hennessey tarafından yeni bir canavar daha duyuruldu. Ford F-150 modelini gözlerine kestiren ekip aracı kıpkırmızı boyayıp yarış şeritleri çekmekle kalmadı, gücünü de ikiye katlayarak 768 beygir çıkartmış durumda. Sonuç mu? Hennessey Heritage Edition F-150!

Hennessey bu yükseltmenin sadece 5.0 litre V8 motorlu ve 395 beygir üreten 018-2019 F-150 modellerine uygulandığının altını çiziyor. Ekstra 2.9 litre süper şarj ile birlikte artırılmış itici basıncı, havadan suya ara soğutucu ve yakıt enjektörü yükseltmesi gibi diğer güncellemeler sonrasında araç 768 beygir güce ve 7,000 devire çıkabiliyor. Bu haliyle Heritage Edition F-150, Ford GT modelinden bile daha güçlü hale geliyor. Paslanmaz çelik kedi arka egzoz, dyno ayarlı şase ve Hennessey Performance Engineering motor yönetim kalibrasyonu da yine öne çıkanlardan. Seri numaralı konsol ve motor plaketlerinin yanı sıra Hennessey dış armalar ve kafalık kısmındaki işlemeler de yine göze hitap ediyor.

Araç için spor kit veya off-road yükseltme seçenekleri de sunuluyor. Spor kit aracı alçaltırken salınım çubukları, Brembo fren sistemi ve 22 inç jantlar sunuyor. Off-road paketi ise Hennessey ön ve arka çamurluklar ekliyor. Ön çamurluklarda beş LED ışık da bulunuyor. 20 inç 10 kollu jantlar, 35 inç off road lastikler ve mn süspansiyon seviyeleme kiti de diğer detaylardan.

Hennessey Heritage Edition F-150 için fiyat bilgisi ise paylaşılmıyor.