Adidas tarafından yepyeni basketbol serisi spor ayakkabı modelleri sunuldu. Brooklyn Farm ile birlikte tasarlanan yeni basketbol ayakkabıları 3 yeni modelden oluşuyor. Bunlar; N3XT L3V3L, Marquee Boost ve Pro Vision olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Adidas N3XT L3V3L modelinin en çarpıcı özelliği ise bugüne kadarki ilk bağcıksız basketbol ayakkabısı olması.

Adidas N3XT L3V3L ilk bağcıksız basketbol ayakkabısı olarak dikkat çekerken yeni LIGHTSTRIKE orta taban kullanıyor. Orta ve düşük bilek seçenekli Marquee Boost ise 90’lı yılların basketbol döneminden ilham alan çok hafif bir model. Son olarak Pro Vision, Bounce orta tabanlı ve tüm basketbol sahalarında kullanılabilecek bir model.

Adidas Ayakkabı Kıdemli Yöneticisi Rashad Williams, basket oyununun değişmeye başladığını ve atletlerin pota için yeni yollar yarattığına dikkat çekiyor. Bu anlamda yeni ürünlerin buna uyum sağlamak üzere tasarlandığının altı çiziliyor.

Yeni modeller üzerindeki 11222 ise Brooklyn’den bir posta koduna bir atıf olarak modellerdeki yerini almış. N3XT L3V3L, Marquee Boost ve Pro Vision sırasıyla 180, 130 ve 100 dolar fiyat etiketiyle Aralık ayında satışa sunulacak.