Neil Gaiman’ın aynı adlı romanın uyarlanan ve hikayesi ile sisteme olan göndermeleri ile adından söz ettiren American Gods dizisi yeni sezonu ile ekranlara geri dönemeye hazırlanıyor. American Gods 2. Sezon için gelen ilk fragman ile heyecanımız tavan yapmış durumda.

Eski Tanrılar ve Yeni Tanrılar arasındaki amansız mücadeleye dahil olan Shadow Moon ve Laura Moon’un yine işi zor gözüküyor. Bu sezon için kötü haberse X-Files ile tanıyıp sevdiğimiz Medya Tanrısı Gillian Anderson’ın diziden ayrılışı. Kendisinin boşluğunu ise Yeni Medya olarak Kahyun Kim doldurmaya çalışacak. Yeni sezonda ayrıca, Sam Black ve Sana Asad da diziye dahil olan isimler arasında.

İkinci sezonun kayıpları arasında dizinin yaratıcıları Bryan Fuller ve Michael Green de bulunuyor. Bu isimlerin ayrılık kararı ile dizinin geleceğinin tehlikeye girdiğini de hatırlatmak gerek. Neyse ki görünen bu değişimi izleyiciler hissetmeyecek. Dizide Ricky Whittle, Emily Browning, Ian McShane, ve Crispin Glover yerli yerinde duruyor.

American Gods 2. Sezon yayın tarihi ise 2019 yılı.