Uzun zamandır tanıtılması beklenilen ve birçok sızıntıya konu olan Apple AirPods 3 kablosuz kulaklıklar sonunda Unleashed etkinliği ile görücüye çıktı. En son Mart 2019 tarihinde yenilenen AirPods halefi bu defa AirPods Pro ile benzer bir tasarım sunuyor.

AirPods 3 kullanıcılarına yine iyi bir ses deneyimi sunmayı hedefliyor. Artık baş hareketi takipli uzamsal ses desteği sunan tamamen yenilenmiş kablosuz kulaklık maalesef gürültü önleme veya transparan mod özelliğine ise sahip değil. Apple bu özelliği yine AirPods Pro ve AirPods Max modellerine saklamış durumda. Ürünün suya ve tere dayanıklı olduğunu da belirtelim.

Tam şarj ile 6 saat dinleme süresi sunan ürün artık resmi olarak Bul ağına ve MagSafe şarj aletine de destek sunuyor. Ek olarak, 5 dakika şarj ile 1 saat dinleme süresi kazanılıyor. Şarj kutusu ile beraber toplamda 30 saat daha sağlanıyor.

Apple AirPods 2’nin satışına da devam edecek. AirPods 3 ise bekleyeceğiniz üzere daha yüksek bir fiyat etiketi taşıyor. Ürünün fiyatı 179 dolar ve gelecek hafta içerisinde satışa sunulacak.