Game of Thrones ile adına çok daha fazla aşina olduğumuz George R.R. Martin, sadece Westoros ile sınırlı kalmayıp bizleri uzaya da çıkartıyor. Yazarın Syfy tarafından dizi haline dönüştürülen uzay bilim-kurgu gerilim hikayesi Nightflyers 10 bölüm halinde yayınlanmaya hazırlanıyor. Yeni sunulan Nightflyers fragmanını izlerken gerilimi iliklerinizde hissetmemek mümkün değil.

2093 yılında 8 bilim insanının ve 1 telepatın uzaylılarla iletişime geçme ümidiyle güneş sisteminin uç noktasına gideceği dizide, Nightflyer mürettebatı korkutucu ve vahşi olaylar yaşamaya başlıyor. Dizinin kadrosunda ise Eoin Macken, Sam Strike, Maya Eshet, Angus Sampson, Jodie Turner-Smith, Gretchen Mol, David Ajala ve Brian F. O’Byrne bulunuyor.

R.R. Martin, Nightflyers hikayesini “Sapık uzayda” olarak nitelendiriyor. Sapık (Psycho) filmini hatırlayanlarınız vardır. Dizi ayrıca, SyFy tarafından bugüne kadar çekilen en pahalı dizi durumunda. Bu hikayenin 1987 yılında film adaptasyonu olarak çekilmiş olduğunu da not olarak düşelim.

İlk 5 bölümü 2-6 Aralık tarihleri arasında, sonraki 5 bölümü ise 9-13 Aralık tarihleri arasında sunulacak olan diziyi ülkemizde ise Netflix platformundan izlemek mümkün olacak. Öte yandan Netflix için tarihler farklılık gösterebilir.