Son yıllardaki en büyük ve çok beklenilen UFC etkinliği gerçekleştirildi. UFC 229 ile Conor McGregor Khabib Nurmagamedov karşı karşıya geldi. İrlandalı ve Rus dövüşçülerin kıran kırana maçının sonunda ise T-Mobile Arena adeta mahşer yerine dönüştü.

Hafif sıklet UFC 229 maçında McGregor daha çok savunma yaptı. Nurmagomedov ise sürekli olarak baskı uyguladı. Sonraki birkaç raund da aynen bu şekilde devam etti. Dördüncü ve son raund sırasında ise Khabib Nurmagamedov rakibini yenerek şampiyonluk kemerini kaptırmamayı başardı.

Conor McGregor Khabib Nurmagamedov

Maçın bitiminde ise Khabib’in kafesin dışına çıkıp Conor’un takım arkadaşlarına saldırması ve Khabib’in takımının da kefeste Conor’a saldırması ile maç adeta bir Amerika güreşi WWE maçı halini aldı. Arena güvenliği ve Las Vegas polisi olaylara güçlükle müdahale ederken, Nurmagomedov polisle birlikte salondan çıkartıldı.

Bu maçla birlikte Ağustos ayında Floyd Mayweather yenilgisi sonrasında maça büyük ümitlerle çıkan Conor McGregor bir kez daha istediğini elde dememiş oldu. McGregor’un maç gününe kadar Nurmagomedov’u hakaretlerle ağır şekilde tahrik ettiğini de not olarak düşelim.