İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley 100 yıllık geçmişini kutlamak üzere 3 versiyona sahip sınırlı sayıda kitaplar hazırladı. Kitap için lüks yayıncı Opus ile el sıkışan şirket, otomobilleri kadar özel ve her detayı koleksiyonluk olan Bentley Centenary Opus adlı kitabı ortaya çıkartmış.

Tam 30 kg ağırlığındaki kitap bir kahve masası kitabının çok daha ötesinde. Bir otomobil markası için üretilen en büyük kitap ünvanını alan Bentley Centenary Opus, Bentley’in 100 yıllık tarihini anlatan 800 sayfaya sahip. Kitabın girişinde ise Ralph Lauren’den bir ön söze yer veriliyor. 3 versiyonun her birinin kapağında ise Bentley otomobillerin kaput ve bagaj kısmında da yer verilen armalardan bulunuyor.

Standart olan Centenary Edition 500 adet üretilirken 3.800 dolardan satılacak. Mulliner Edition ise 100 adetle sınırlı ve 16.000 dolar olacak. Bu versiyonda büyük formatlı Polarid fotorağlar ve ipek kağıda sulu boya tablolar da buluyor. Hatta Le Mans 2003’ü kazanan Bentley Speed 8’in sol önündeki Michelin jantı da kapağın içinde bulunuyor. Son olarak, sadece 7 üretilecek olan Carat Edition ise elmaslarla süslü arması ve 254.000 dolarlık fiyatı ile akılları baştan alıyor.