Bentley üçüncü nesil Bentley Continental GT V8 Coupe ve Convertible modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Çift turbolu 4.0 litrelik V8 motor ile 542 beygir üç ve 770 Nm tork üretebilen araç tüm bu gücüne rağmen yakıt tasarrufu konusunda da iddialı.

İşte üçüncü nesil Bentley Continental GT V8 Coupe ve Convertible

Bentley Continental GT V8 Coupe 0-100 km/s hıza sadece 3.9 saniyede ulaşırken Convertible ise bunu 4.0 saniyede gerçekleştiriyor. Araçların maksimum hızı ise 320 km/s. Dört tekerden çekiş iki modelde de standart olarak sunuluyor. Öte yandan, daha sportif ve verimli sürüş için arkadan itiş normal sürüş durumları için varsayılan durumunda.

Continental GT V8’ler için yeni jant seçenekleri de sunuluyor. Bunlar arasında 20 inç 10 kolludan 22 inçe kadar seçenekler mevcut. Geliştirilmiş boyun ısıtıcı (Convertible için), LED Matrix far teknolojisi, 20 yönlü ayarlanabilir deri koltuklar, 007 tarzı Dönebilen Ekran, 650 watt gücünde 10 hoparlörlü Bentley Ses Sistemi de sunulan standart donanımlar olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yılın üçüncü çeyreği itibarıyla ABD’de satışa sunulacak Bentley Continental GT V8 Coupe ve Convertible diğer ülkelerde ise 2020 yılı başında tüketici ile buluşacak.