Bitcoin, Ekim 2017’den bu yana ilk kez 5 bin doların altına düşerek yatırımcılarını büyük hayal kırıklığına uğrattı. Uzun süredir 6 bin dolar seviyelerinde seyreden ve yatırımcıların yukarı yönlü bir hareket beklentisi içerisinde olduğu Bitcoin, bir gün içerisinde yüzde 15’lik bir kayıp yaşayarak yatırımcılarını resmen şok etti.

Bitcoin’de panik satışları başladı

Kripto para birimi Bitcoin’de yaşanan sürekli düşüş hâli ve ardından bir gün içerisinde yaşanan yüzde 15’lik değer kaybı yatırımcılarda panik havasına neden oldu. Bitcoin 24 saat içerisinde 4 bin 651 dolar seviyelerini gördü. Analistler ise 2017’den bu yana yaşanan düşüşün ise yatırımcılarda panik satışlarına neden olduğu görüşünde birleşti.

Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya başladı

Art arda 8 gün boyunca sürekli düşüş yaşayan ve belli bir seviyeye de tutunamayan Bitcoin için tehlike çanları çalmaya başladı. Bu sürecin ardından ise Bitcoin’in toplam piyasa değeri de 80 milyar dolar kritik seviyesine indi. Bitcoin’in değer kaybının yanında ise diğer kripto paralar Ethereum yüzde 13, Litecoin ise yüzde 14 düşüş yaşadı.