2018 yılının yavaş yavaş sonuna yaklaşılırken yılın en filmleri ile ilgili bir liste de Time dergisinden geldi. Time dergisinin okurlarıyla paylaştığı yılın en iyi 10 filmi şu şekilde sıralandı:

10 – Paddington 2

Seslendirme kadrosunda Brendan Gleeson, Hugh Grant, Ben Whishaw, Julie Walters, Jim Broadbent, Peter Capaldi ve Sally Hawkins gibi önemli isimler yer alıyor.

09 – Bohemian Rhapsody

Freddie Mercury rolünde Rami Malek’in harikalar yarattığı filmde Queen ve efsanevi solistinin öyküsü anlatılıyor.

08 – If Beale Street Could Talk

Moonlight filmiyle Oscar kazanan yönetmen Barry Jenkins’in yazar James Baldwin’in romanından uyarladığı film iki genç aşığın öyküsünü anlatıyor.

07- A Star is Born

Daha şimdiden 2018’in en çok konuşulan, Oscar’ın en güçlü adayları arasında gösterilen filmde Lady Gaga ve Breadley Cooper başrolleri paylaşıyor.

06 – Can You Ever Forgive Me

Komedi filmleriyle tanınan Melissa McCarthy’nin 1970’ler ve 80’lerde birçok ünlü ismin biyografilerini yazan Lee Israel’i canlandırdığı film yılın sürprizleri arasında yer alıyor.

05 – The Favourite

Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un 18. yüzyıl İngilteresi’nde geçen filmin başrolünde Emme Stone, Rachel Weisz ve Oliva Colman yer alıyor.

04 – Eight Grade

Yönetmen Bo Burnham bu ilk uzun metrajlı filminde alaycı ve sevecen bir öykü anlatıyor. Filmde genç oyuncu Elsie Fisher performansıyla göz dolduruyor.

03 – First Reformed

Taxi Driver, Raging Bull klasiklerin senaryolarında imzası bulunan usta Paul Schrader, yılın en güçlü filmlerinden birine imza atıyor.

02 – Won’t You Be My Neighbor?

ABD’de Mr. Rogers’s Neighborhood programıyla tanınan Fred Rogers’ın hayatına odaklanan bu belgeselin yönetmen koltuğunda Moran Neville oturuyor.

01 – Roma

Meksikalı Alfonso Cuaron’un kendi çocukluk anılarından yola çıkarak çektiği Roma, Venedik Film Festivali’nden Altın Aslan ödülüyle döndü. 2018’in en iyileri listesinin zirvesinde yer alan Roma, 14 Aralık’ta Türkiye’de de vizyona girecek.