Hyundai Santa Fe XL ile kıyaslandığında bile daha büyük, uzun ve geniş olan 2020 Hyundai Palisade, bugüne kadarki en büyük Hyundai modeli olarak şirketin tarihine geçti. Aktif yaşam süren büyüyen aileler için tasarlandığı ifade edilen Hyundai Palisade tamamen yeni bir şaseye sahip. İşte, 2020 Hyundai Palisade özellikleri.

2020 Hyundai Palisade özellikleri neler?

Hyundai Palisade gücünü Atkinson çevrimi 3.8 litre V6 doğrudan enjeksiyonlu motordan alıyor. Bu motor 291 beygir güç ve 6,000 devir üretiyor. Araçta 8 ileri otomatik şanzıman ve 2 ya da 4 çeker sürüş seçenekleri sunulurken yaya tespit sistemi, kör nokta çarpışma, şerit takibi, arka çapraz trafik çarpışma sistemi ile de önemli güvenlik özellikleri sağlanıyor.

İç tarafta da Palisade eksiksiz desek yeridir. Yüksek kaliteli ve lüks detaylara sahip olan kokpitte 10.25 inç geniş formatlı dokunmatik ekran ve 12.3 inç tamamen dijital ekran sunulurken Bluetooth üzerinden aynı anda iki cihazla eşleme de yapılabiliyor. 7 USB girişi ve 16 bardan tutucu gibi detayları da not olarak düşelim.

Los Angeles Otomobil Fuarı etkinliğinde tanıtılan araç Kore’de üretilecek ve 2020 yılı içerisinde yollara çıkacak. Palisade’nin fiyatını ise oldukça merak ediyoruz.