DJI yeni gimbal modeli Osmo Mobile 4 ile video çekmeyi seven kullanıcıların karşısına çıktı. Akıllı telefonlar için motorlu video dengeleyici olan DJI OM 4 artık iki manyetik bağlantı aparatı ile geliyor. Böylece telefonunuzu ürüne kolayca sabitleyebiliyor ve ayırabiliyorsunuz ve çekimler arasında takma-çıkarma işlemi oldukça kolay bir hal alıyor.

Osmo Mobile 4 ile gelen manyetik bağlantılardan birisi telefonunuzu saran bir kelepçe niteliğinde. Diğer bağlantı ise telefonunuzu arkasına takılıyor ve bir parmak halkası olarak ikiye katlanabiliyor. Bu sayede tek elle kullanım sırasında daha iyi bir tutuş elde etmeniz mümkün hale geliyor.

Katlanabilir tasarımı ile kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz ürün, sezgisel düğme düzeni ve 15 saatlik pil süresi sunuyor. Telefonunuzun bataryasını USB-C bağlantısı ile OM 4’ten doldurabileceğinizi de belirtelim. Ürünün daha hafif, daha küçük ve yükseltilmiş motorla geldiği de bilgiler arasında. DJI uygulamasına da yeni nesil Osmo Mobile için bazı ekstralar eklenmiş. Bunlar arasında Dynamic Zoom, Spin Shot Gimbal Hareketi ve Clone Me Panorama yer alıyor. DJI, yeni gimbal modelinin insanları takip etmede de artık daha iyi olduğunu söylüyor. Hatta yetişkin, çocuk ve hayvan ayrımı yapabiliyor. Tüm sinematik modlar da yerli yerinde duruyor.

Ülkemizde de ön siparişe çıkan DJI OM 4’ün fiyatı ise 1.249 TL.