Fortnite, yeni sezonunda oyunseverleri pek çok sürprizle buluşturuyor. Bu sürprizlerin arasında ise perili şatolar, kurt adamlar, gizemli taşlar, sevimli evcil hayvanlar ve oyun içi etkinlikler yer alıyor. Epic Games, 125 milyondan fazla oyuncusuyla oyun dünyasının rekorlarını altüst eden oyunu Fortnite 6. Sezon’da bir önceki sezonundan farklı olarak karşımıza yeni mekanlar çıkıyor. Uçan Ada ve Perili Şato ise bu mekanların başında geliyor. Oyunun şüphesiz yeni sezondaki en ilgi çeken mekanı, esrarengiz ve korku salan görüntüsüyle Perili Şato olacak gibi duruyor. Bu iki yeni bölgenin dışında Mısır Tarlaları ve Bozulmuş Bölgeler de oyunun yeni sezonunda haritada yerini aldı.

Görünmez olmaya hazır mısınız?

Oyunda, mekanların dışında ayrıca yeni eklenen eşyalar ve evcil hayvanlar da oyunseverlerin bir hayli ilgisini çekeceğe benziyor. Fortnite 6. Sezon’da oyuncular, doğaüstü durumları da kullanarak mücadele verecekler. Tek kullanımlık eşyalardan olan ve çoğunlukla haritanın bozulmuş bölgelerinde bulunabilen Gölge Taşları, kullanıldığında oyuncuların kısa süreliğine “6 Gölge Formu”na bürünmesini sağlıyor. Gölge Formu’nda oyuncular hareket etmedikleri sürece görünmez oluyorlar fakat hareket ettiklerinde normalden daha fazla dikkat çekip arkalarında iz bırakıyorlar. Bu formdayken kullanılabilen ‘Boyut Değiştirme’ yeteneği sayesinde oyuncular baktıkları yöne doğru hızlıca ilerlerken, nesnelerin içinden geçme becerisini de kazanıyorlar. Fakat Gölge Formu’ndayken silah kullanmak ise mümkün olmuyor.

Her zaman arkanızda sadık dostlarınız olacak

Fortnite 6. Sezon’daki en güzel ve sevimli sürprizlerinden biri de şüphesiz oyuna eklenen evcil hayvanlar. Fortnite’ta artık Savaş Bileti’nin seviyesini yükselterek Şanslı, Şirinboynuz ve Rengo gibi evcil hayvanlar edinmek mümkün. Bu şirin ve sadık dostlar, her daim sahipleriyle dolaşarak farklı durumlardaki tepkilere karşı oyuncularını kollayacaklar.

Oyunseverleri her seviyede farklı ödüller bekliyor

Bütün bu mücadelelerin sonunda ise oyuncuları elbette her seviyede farklı ödüller bekliyor olacak. Oyuncuların çeşitli görevler üstlenerek geçecekleri 100 seviye bulunuyor. Süreci hızlandırıp ödüllerin tümünü açmak içinse oyun içinden 950 V-Papel karşılığında 6’ncı sezon Savaş Bileti’ni almak mümkün. Savaş Bileti’ni alan oyuncular özel Belalı Kovboy ve Dj Lama kıyafetlerine anında sahip olacaklar. Bu iki kıyafet dışında birbirinden güzel pek çok kıyafet de oyuncuların beğenisine sunuldu.