Venedik merkezli lüks spor ayakkabı markası Golden Goose tarafından üretilen yeni bir spor ayakkabı sosyal medya kullanıcılarının yoğun eleştirisine maruz kaldı. 530 dolar fiyat etiketi taşıyan ve bağcıkları kasıtlı olarak yıpratılmıştır ibaresine yer verilen Golden Goose Superstar Taped Sneakers adlı modelin fakirlik ile dalga geçtiği yönündeki tepkiler adeta çığ gibi büyüdü.

Golden Goose Superstar Taped olay oldu!

Eskimiş görünümlü lüks spor ayakkabının yüksek fiyatı hakkında çokça eleştiri yapılırken, yeni ayakkabı almaya gücü yetmeyen ve parçalanana kadar giymek zorunda kalanlara karşı da gaddarca olduğu ifade ediliyor.

Kirletilmiş, bağcıkları yıpratılmış, yırtık yeri bantla yamalanmış bir görünüme sahip olan bu ayakkabı için fakirliğin kutsanması ve fakirlik fetişizmi yorumlarında da bulundu. Öte yandan, bir kısım Twitter kullanıcıları ise beğenmiyorsanız almayın şekilde yorumlar da yapmış durumda.

Golden Goose tarafından gelen bu eleştirilere yönelik henüz herhangi bir açıklama ise yapılmış değil. Şirketin 2016 yılında da benzer bir model ürettiğini ve yıpranmış görünümün modadaki en büyük trendlerden birisi olduğu şeklindeki açıklamasında bulunduğunu da not olarak düşelim.