Uzun zamandır konuşulan Lamborghini marka hibrit süper otomobil sonunda görücüye çıktı. Gelecekten günümüze ışınlanmış gibi gözüken harika tasarımlı Lamborghini Sian markanın diğer modellerinden oldukça farklı.

Sian, 785 beygir gücündeki V12 motor ile birlikte bir de 48-volt elektrikli motoru ile 34 beygir daha güç kazanıyor. Bu da toplamda 819 beygir güç anlamına geliyor. Araçta anında tepki veren ve yüksek performanslı özel bir şanzıman bulunuyor. Hatta bu şanzıman düşük hızda manevralar için de kullanılabiliyor.

Diğer hibrit ve elektrikli otomobillerden farklı olarak Sian lityum iyon batarya yerine daha hafif ve 10 kat daha fazla güç depolayabilen süper kapasitör kullanıyor. Şarj ise süper otomobil her fren yaptığında devreye giriyor. 128 km/s geçildiğinde elektrikli motor otomatik olarak enerjiyi saklamak üzere devreden çıkıyor. Hibrit süper otomobilin 0-100 km/s hıza sadece 2.8 saniyede çıkabildiğini de belirtelim.

Lamborghini Sian çıkış tarihi hakkında henüz bilgi yok. Sadece 63 adet üretileceği belirtilen aracın fiyatı 3ç6 milyon dolar olarak belirlenmiş durumda. Şimdiden tüm araçların satılmış olduğunun da altını çizelim.