Kahvenin tarihini ve ünlü şeflerden kahve tariflerini içeren Kahve-Fincandan Lezzete, bu haftanın kitabı olarak karşınızda. Oğlak Yayıncılık tarafından yayınlanan ve gastronomi yazarı, aynı zamanda kahve eğitmeni Cenk R. Girginol tarafından kaleme alınan kitabı kahve tutkunları kitaplığından eksik etmeyeceğe benziyor.

“Kahve’nin keşfinden başlayarak, Osmanlı ve Avrupa kültürüne nasıl işlediğine, dünyada içilen geleneksel kahvelerin öykülerine ve reçetelerine, kahve eşlikçisi yerel lezzetlerin özgün tariflerine kadar uzanan, damaklarınızda keyif ve mutluluk hissi bırakacak sihirli bir değneği var elinizdeki kitabın.

Kahveyi bu kitapta bütün aroma ve lezzetleriyle inceleyerek, kendi kahve tadımınızı yapacak, hatta hatıra olarak tadım notlarınızı saklayabileceksiniz.

Ünlü gurme ve şef yazarlar Aydın Demir, Maria Ekmekçioğlu, Rafet İnce, Pelin Bilgiç ve Diler Terzi’nin damakta birbirinden leziz tatlar bırakacak çok özel tariflerinin de yer aldığı bu sayfalarda, “Fincandan Lezzete” uzanan bir kahve serüvenine hazır mısınız?

Kitabı okurken bir fincan kahvenizi yanınıza almayı unutmayın…”

-Tanıtım Bülteni