Domingo Yayınevi tarafından yayınlanan Mutfak Sırları vücudunuzun bir tapınak değil, bir eğlence parkı olduğunu ve tadını çıkarmanız gerektiğini sizlere hatırlatacak. Ünlü şef ve Emmy ödüllü televizyon programcısı Anthony Bourdain imzası taşıyan kitap, aşçılık dünyasından mahrem maceraları okuyucusuyla paylaşıyor. Maalesef, Haziran ayında intihar ederek aramızdan ayrılan Bourdain’in kariyerinde attığı adımları anlatan kitaptan büyük keyif alacaksınız.

“Pazartesileri deniz mahsulü sipariş etme!” Anthony Bourdain’in acımasızca dürüst, bir o kadar da komik bir dille anlattığı hatıralarındaki en masum tavsiyelerden biri bu. Sahil barlarından zirvedeki restoranlara, bulaşıkçılıktan büyük şefliğe, Tokyo’dan Paris’e oradan New York’a, isyanlar ve alevlerle dolu bir mesleğin sunabileceği hemen her şeyi yaşayan Anthony Bourdain, bunları anlatmaya karar verince ortaya Mutfak Sırları çıktı: mutfak kapısının ardına, aşçılık dünyasının karanlık tarafına doğru macera dolu bir yolculuk. Ağzınızı sulandıracak kadar lezzetli, gülmekten karnınızı ağrıtacak kadar eğlenceli.

Mutfak Sırları yayımlanır yayımlanmaz kült bir esere dönüştü ve Bourdain’e aşçılık kariyerinin çok daha ötesinde bir tanınırlık sağladı. Elinizdeki baskı, kendisinin ölümünden önce kitaba el yazısıyla yaptığı küçük eklemeleri, yorumları da içeren özel bir edisyon.”

-Tanıtım Bülteni