İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot Big Bang Unico Red Magic saati ile çıtayı yine yukarı taşımayı başardı. Big Bang Unico Red Magic tasarımı ile daha önce gerçekleştirilmesi imkansız olarak görülen parlak şekilde renklendirilmiş seramik kullanımı ile bir kez daha öne çıkıyor. Bunun sadece marka için değil tüm saat endüstrisi için bir ilk olduğunun da özellikle altını çizmemiz gerek.

Seramik saat üretiminde sıkça kullanılsa da renk pigmentleri bazı kısıtlamalara sahip. Seramik tozunun güçlendirilmesi sırasında gereken 2000 derece üstü sıcaklıklarda renk pigmentleri dayanıklılık gösteremiyor. Hublot ise 4 yıllık Ar-Ge sonucunda bu engeli aşmayı başarmış. Yeni üretim süreci ile şirket ısı yerine basınç uygulayarak canlı renkleri seramik saatlerine getirmeyi başarmış durumda.

Sadece 500 adet üretilen Hublot Big Bang Unico Red Magic, 45 mm kasa ve çerçevesinde yeni patentli malzeme kullanıyor. Flanş, endeksler, dahika ve saniye sayaçları, numaralar ve akrep ile yelkovan ateşli kırmızı renk tonuna sahip. Saatin kauçuk kayışı da aynı şekilde kıpkırmızı.

Hublot HUB1242 UNICO kendinden kurmalı kronograf harekete sahip bu lüks saat 72 saat boyunca gücünü koruyabiliyor. Yansıma yapmayan safir cam bulunan ürünün siyah seramik arka yüzeyinde ise eşsiz ürün numarasına yer veriliyor.