Hublot, Google Wear OS tabanlı akıllı saati ile Apple Watch liderliğindeki piyasaya Hublot Big Bang E ile giriş yapıyor. Ürün 5.200 dolarlık fiyatı ile TAG Heuer ve Montblanc’ın lüks akıllı saatlerinin bile üzerine çıkıyor. Bu arada modelin 2018 Dünya Kupası’nda hakemler tarafından kullanılan saatin ikinci nesli olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Big Bang E için titanyum veya siyah seramik 42 mm kasa seçenekleri sunuluyor. Hatta siyah seramik seçiminde fiyat 5.800 dolara çıkıyor. Kasayı ise siyah kauçuk kayış tamamlıyor. Yüksek çözünürlüklü AMOLED dokunmatik ekran ise çizilmeye dayanıklı safir kristal ile korunuyor. Döner kurma kolu ise fiziksel itici ile elektronik fonksiyonların kontrol edilmesini sağlıyor. Suya dayanıklılık derinliği ise 30 metre olarak paylaşılıyor.

Snapdragon Wear 3100 işlemci, 1 GB RAM, 8 GB depolama, 300 mAh batarya gibi teknik özelliklere sahip akıllı saatte GPS veya NFC ise sunulmuyor. Ürünün bataryası ise 1 gün dayanıyor. Saati hem iOS hem de Android telefonunuzla kullanabileceğini de belirtelim.

Hublot Big Bang E çıkış tarihi ise henüz belirsiz.