Porsche iki yeni Panamera modelinin daha duyurusunu gerçekleştirdi. Porsche Panamera GTS ve GTS Sport Turismo ile Panamera 4S ve Panamera Turbo versiyonları arasında boşluk doldurulmak isteniyor.

2019 Porsche Panamera GTS ve Sport Turismo, 4.0 litre çift turbo V8 motor ile 453 beygir güç ve 620 Nm tork üretebiliyor. Önceki GTS’in ise 4.8 litre V8 motora sahip olduğunu hatırlatalım. Yani yeni versiyon 13 beygir ve 100 Nm daha fazla sunuyor. 8 ileri PDK çift kavramalı şanzıman ve Porsche Traction Management dört tekerden çekiş sistemi de güçlü V8 motora eşlik ediyor.

0-100 km/s hızına sadece 3.9 saniyede çıkan modellerin maksimum hızı ise GTS için 291 km/s ve Sport Turismo için 288 km/s. Diğer Panamera modellerin göre çok az daha alçalan araçta Porsche Adaptive Suspension Management amortisör standart Hava Süspansiyon paketinde standart olarak sunuluyor.

Diğer standart gelenler arasında Sport Chrono paketi, Sport Exhaust sistemi ve Sport Design paketi bulunuyor. Kokpitteki siyah Alcantara ve anotlanmış alüminyum aksanlar dikkat çekiyor. Isıtmalı spor direksiyon simidi Alcantara dikişlere sahip.

Satışa sunulan yeni Porsche Panamera modelleri yaklaşık 130 bin dolar ve 136 bin dolar fiyatlara sahip.