Urwerk ikonik UR-210 serisine bir Last Edition ile veda ettikten 4 ay sonra, Falcon Project olarak adlandırılan UR-220 ile karşımıza çıkıyor. UR-210’un bir evrimi olan Urwerk UR-220 Falcon Project, selefinin tasarımını daha da yüksek seviyelere yükseltiyor.

İlk olarak Falcon Project, markanın UR-110 modellerinde uzun süredir kullanılan ancak o zamandan beri birkaç yıldır mevcut olmayan ikonik Yağ Değişimi göstergesini kasasının arkasına geri getiriyor. Eski klasikleri yeniden canlandırmanın yanı sıra, karbon kullanımından ilk kez yararlanılarak 81 ultra ince yüksek katmandan oluşan tüy kadar hafif bir kasa yaratılmış. Dirençli CTP karbon, hepsi son derece sert ve dayanıklı bir reçine oluşturmak için sıkılaştırılmış.

Kadranın kendisinin karmaşıklığına gelince, UR-220, geri hareketin eylemsizliğini en aza indirmek için hafif dakika işaretçileriyle birlikte çalışan, üç farklı döner küp üzerinde dolaşan saatlerin gösterildiği UR-210 için kullanılan patentli uydu göstergesinin aynısını kullanılıyor. Güç rezervi, her biri 24 saati gösteren kendi içinde 83 parçadan oluşan iki yukarı/aşağı gösterge aracılığıyla görüntüleniyor. Saat radyoaktif yeşil lume, bilim-kurgu video oyunlarından alınan grafiklerden ilham alan özel olarak tasarlanmış yazı tipi ve şirketin patentli Vulcarboné işlemiyle girift bir şekilde dokulandırılmış şirketin ilk kauçuk kayışı gibi detaylara sahip.

Urwerk UR-220 Falcon Project, 145.000 CHF fiyat etiketi taşıyor.