Francis Ford Coppola’nın çok ödüllü suç ailesi şaheseri Godfather bu yıl 50 yaşına giriyor ve Jacob & Co bunu şık bir şekilde kutluyor. 50 parçalık sınırlı sayıda üretilen Opera Godfather 50th Anniversary’ teknik ustalık ve müzikal sihrin birleşimini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda filmden ikonik anları kasanın üzerine tam anlamıyla yerleştiriyor.

49 mm boyutundaki beyaz altın kasa bazı sembolik sahneler için yeterli bir fon görevi görüyor. Kasanın düz yan kısımları, filmdeki önemli anları benzersiz bir netlik ve hassasiyetle metale kaydeden yüksek yoğunluklu, yüksek hassasiyetli bir femtolazer teknolojisi ile kazınmış.

Saatin diğer öne çıkan bir detayı ise elbette müzik. Açık kadranda Godfather’ın ana temasını çalmak üzere programlanmış müzik kutusu mekanizması mevcut. Kasadaki pembe altın silindirler filmden ikonik alıntılarla işlenmiş. Bunun yanı sıra kadran, filmin kukla benzeri logosuna, 50. yıl dönümüne ve kadranın ortasına oyulmuş Don Corleone’nin kırmızı gülüne sahip.

Nihai ayırt edici özellik, elbette, yüksek hızlı üç eksenli tourbillon. Bu noktada Jacob & Co’nun damgasını taşıyan tourbillon birinci eksen 24 saniyede, ikincisi 48 saniyede ve sonuncusu 180 saniyede dönüyor. Timsah derisi kayış ve roze altın katlanır toka da diğer detaylardan.