Dünyaca ünlü İngiliz ajan 007 James Bond tarafından serinin Goldfinger filminde kullanılan efsanevi 1964 Aston Martin DB5 için bir kez daha özel olarak üretim kararı alınmış durumda.

Üzerindeki çeşit çeşit araç gereçle düşmanlarına aman vermeyen Aston Martin DB5 bir kez daha yollara çıkmaya hazırlanıyor. Sadece 28 adet üretilecek bu çok özel araça filmdeki bütün yeteneklerin de eklenecek olması aracı tam bir arzu nesnesi haline getiriyor. Hatta Bunun için de James Bond filmlerindeki efektlerden sorumlu bir kişiden destek bile alınmış.

Üretilecek her bir araç, üzerinde özel olarak üretim numarasını gösteren bir levhaya da sahip olacak. Filmdeki gibi takip bilgisayarı, kurşun geçirmez kalkan, gizlenebilen makineli tüfekler ve fırlatma koltuğu bulunacak aracın yollara çıkmasına ise izin verilmeyecek. Sanıyoruz ki şaşırmadınız? Hiçbirimiz trafikte bu özelliklere sahip bir araç sürücüsünün sıkışıklık yüzünden çileden çıkmasını istemeyiz değil mi?

Bu harika DB5 için ödenmesi gereken fiyat da elbette ciddi anlamda yüksek. Araç için belirlenen fiyat tam 2,750,000 sterlin. Bu arada 28 araç da satışa çıkmayacak. Şirket sadece 25 adet DB5’i doğrudan alıcılarla buluşturacak. Kalan 3 araç ise Aston Martin, Bond filmlerini çeken EON Productions ve hayır amaçlı bir açık artırma için ayrılacak. İlk teslimatlarınsa 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyor.