DJI iki yeni drone modeli ile daha büyük resmi görmenizi sağlamak istiyor. Katlanabilir DJI Mavic Pro halefi olarak gelen DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom arasındaki temel farklılık ise kamera tarafında.

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom özellikleri

DJI Mavic 2 Pro üzerinde fotoğraf meraklılarının yakından tanıdığı Hasselblad markasının dokunuşu bulunuyor. Modelde 20 MP 1” CMOS sensörlü Hasselblad L1D-20c kamera bulunurken ikonik görüntü kalitesi sunulduğu iddia ediliyor. Değiştirilebilir batarya ise f/2.8 ve f/11 diyafram aralığı sunuyor. 4K 10 bit HDR desteği ise gerçek renk tonlarında videolar sunabiliyor.

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom

Mavic 2 Zoom ise 12 MP 1/2.3” CMOS sensörlü 24-48 mm yani 2x optik ve 2x dijital yakınlaştırmalı kamera ile geliyor. Üst düzey esnekliğe sahip ürün, 48 MP süper çözünürlüklü fotoğraflar ve 4x kayıpsız yakınlaştırmalı Full HD video çekebiliyor.

31 dakika boyunca havada kalabilen DJI Mavic 2 modellerinin saatte 72 kilometre hıza çıkabildiğinin de altını çizmek gerek. Ürünlerde 8 GB dahili depolamaya da yer veriliyor. Ayrıca yeni modeller, çevreye rahatsızlık vermemek için düşük gürültülü tasarıma sahip.

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom

FlightAutonomy teknolojisi de geliştirilen Mavic 2 serisi uçuş güvenliği konusunda çıtayı yükseltiyor ve her yöndeki engelleri algılayabiliyor.

Mavic 2 Pro fiyatı 1,499 dolarken, Mavic 2 Zoom fiyatı ise 1,249 dolar olarak belirlenmiş durumda.