Türkiye arabesk müziğin babası olarak nitelendirilen Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı Müslüm filmi vizyon için gün sayıyor. 26 Ekim’de beyaz perdede olacak ve büyük bir kitle tarafından merakla beklenen filmin fragmanı da sonunda yayınlandı.

Biyografik bir film olarak 2013 yılında hayatını kaybeden Müslüm Gürses’i ele alan “Müslüm” filminin oyuncu kadrosunda Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Erkan Can, Turgut Tunçalp, Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil, Goncagül Sunar, Altan Erkekli, Şahin Kendirci ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

Tuna Kiremitçi’nin aynı adlı romanından uyarladığı Bu İşte Bir Yalnızlık Var filmiyle karşımıza çıkan Ketche‘nin yönettiği biyografik filmin senaryosu Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi’ninkalemlerinden çıktı. 

Başrollerini Timuçin Esen ve Zerrin Tekindor’un paylaştığı Müslüm filmin hikayesinde, Türkiye’nin en ünlü ve sevilen arabesk müzik şarkıcılarındanMüslüm Gürses’in ve hayat arkadaşı Muhterem Nur’un hayatı anlatıyor. Filmde Müslüm’ün hikayesine çocukluk anılarıyla başlanıyor. Müslüm Gürses çocukken tesadüfen girdiği Adana Halkevi’nde bağlama ustası Limoncu Ali’yle tanışıyor. İlerleyen zamanlarda çok yakın olacağı Ali Müslüm’e, hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri veriyor. Limoncu Ali, bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm’e adeta babalık yapıyor.