Keanu Reeves Replicas adlı yeni bilim-kurgu filmiyle karşımıza çıkıyor. Replicas fragmanı ile film için olan tam manasıyla heyecanı doruklara taşıyor. Matrix, Hız Tuzağı ve John Wick gibi seyircilerin tutkunu oldukları filmlerin başrolü olarak beğeni toplayan Keanu Reeves, bakalım Replicas ile seyirciden tam not alabilecek mi?

Filmin konusuna gelecek olursak: İşine ve ailesine tutkuyla bağlı olan William Foster başarılı bir nörobilimcidir. Büyük bir proje üzerinde çalışan William, tüm bilgi birikimini ve enerjisini bu işe vermektedir. Ancak olaylar tam bu noktada içinden çıkılmaz bir hal alır. William projesinde insan zihnini başarılı bir şekilde bilgisayara aktarabilmenin eşiğinde olduğu sırada ailesini trafik kazasında kaybeder. Ailesini üzerinde çalıştığı proje ile tekrar hayata döndürmeye çalışan Foster, ailesinin klonlarını yaratmak için meslektaşı Ed Whittle ile çalışmaya başlar. Fakat bir tercih yapmak zorunda kalır çünkü kaybettiği 4 kişilik ailesinden sadece 3 kişiyi hayata döndürme şansı olduğunu anlar.

Filmde Reeves’e Thomas Middleditch, Alice Eve, Emily Alyn Lind, John Ortiz, Emjay Anthony ve Nyasha Hatendi gibi isimler eşlik ediyor. 2008 yapımı Hain filmi ile tanınan Jeffrey Nachmanoff’un yönetmen koltuğuna geçtiği filmin senaryosuna ise bu sene “İntikam Meleği’ni yazan Chad St. John imza atıyor.

Prodüksiyonu uzun süre önce tamamlanan Replicas için vizyon tarihi henüz kesinleşmedi.