Internet Movie Database (IMDB) yaptığı araştırmada sitenin arama motorunda ismi en çok aranan ve forumlarda hakkında en çok konuşulan oyunculardan oluşan Starmeter listesinde, bu haftanın sonuçlarını yayınladı. Buna göre Türk oyuncular listesinde en çok arama yapılan isim, başarısı ve yakışıklılığı ile adından sıkça söz ettiren Kıvanç Tatlıtuğ oldu.

Kıvanç Tatlıtuğ IMDB zirvesinde!

Her hafta pazartesi günü güncellenen IMDB Starmeter verilerinin kaydı Türkiye’de sadece Socipol’de tutuluyor. Dolayısıyla elde edilen veriler başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un, Türk oyuncular arasında 1’inci, dünya sıralamasında ise 4817’nci olduğunu gösteriyor. Bu sıralamanın yanı sıra Tatlıtuğ ayrıca 5000 isimlik global listede tek Türk olarak yer alıyor. Dünya üzerinde 10 milyondan fazla televizyon ve sinema oyuncusunun yer aldığı veri tabanında ilk 10 bin ismin içinde bulunmak prestij göstergesi kabul ediliyor.

İkinci sıradaki isim Belçim Bilgin

“Türk oyuncu” kategorisinde Tatlıtuğ’dan sonra en çok aranan ikinci isim ise Belçim Bilgin oldu. Aramadaki üçüncü ismin sürpriz olarak belirtildiği listede “Çukur” dizisiyle adını duyuran Türk oyuncu İrem Altuğ, ana listede 8056’ncı sıraya oturdu.