Alman lüks saat üreticisi Montblanc akıllı saat koleksiyonuna yeni bir model ekledi. Montblanc Summit 2, 2017 yılında piyasaya sürülen Summit modelinin halefi niteliğinde. Bu ürünü bir Apple Watch Series 4 ile kıyaslamamanız gerektiğini de tahmin edersiniz. Zaten Summit 2 fiyatı da bunu adeta bas bas bağırıyor çünkü tam 995 dolar.

Geleneksel yuvarlak profile sahip olan saat, markanın 1858 koleksiyonundan ilham alıyor. Kompakt 42 mm kasa boyutu sunan ürün unisex. Gücünü Qualcomm Snapdragon Wear 3100 çipsetinden alan ürün bu sayede gelişmiş performans ve daha uzun batarya süresi, hafta boyunca çalışabilecek sadece saat modu, Google Pay, jet lag önleyici Timeshifter uygulaması ve özel Montblanc Running Coach uygulaması gibi yeni özellikler sunuyor.

1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı bulunan ürünün 1.2 inç ekranı bulunurken kasa kalınlığı ise 14.3 mm. Summit 2, Wear OS 2.1 üzerinde çalışıyor. Bütünleşik saat arayüzü konfigüratörü ise binden fazla kombinasyona sahip. Kasa seçenekleri arasında ise çelik, paslanmaz çelik, çift renkli çelik ile titanyum bulunuyor ve bunlar 11 farklı kayış seçeneği ile eşleştirilebiliyor.