Jordan Brand yine harika bir spor ayakkabıya imza atmış durumda. Air Jordan 33 ile birlikte geleneksel bağcık sistemi bir kenara bırakılarak Fast Fit teknolojisi adı verilen yeni bir teknolojiye geçiş yapılıyor.

Efsanevi NBA basketbolcusu Michael Jordan markasının yeni modelinde dil ve topuk kısmının rahat giyip çıkarma için yüksek tutulması dikkat çekiyor. Jumpman ekibi imzalı ayakkabıyı giydikten sonra ise üstteki bağcık kısmını yukarı çekiyorsunuz ve Air Jordan 33 tamamen ayağınıza oturmuş oluyor. Yani Fast Fit basit ama etkili bir kilit mekanizmasına sahip.

İkonik Nike Air logosu ve Fast Fit teknolojisini gözler önüne seren yuvarlak pencere de modelde dikkat çekiyor. Modelin beyaz, siyah, kırmızı ve sarı detaylara sahip olduğunu da belirtelim. Elbette daha sonra yeni renk seçenekleri de tüketicilerin beğenisine sunulacaktır diye tahmin ediyoruz.

Air Jordan 33 ilk olarak Çin’de 27 Eylül’de ve daha sonra 18 Ekim küresel pazarda satışa sunulacak. Daha sonra ise diğer ülkelere sıra gelecek. Bu harika ayakkabının fiyatı ise 185 dolar.