Spor, lüks ve konfor denildiği zaman ilk akla gelen markalar arasında yer alan McLaren, Ultimate Series modellerini güncelledikten sonra şimdi de “giriş” modelleri olan Super Series ve 720S’in resmi tanıtımını gerçekleştirdi. Yenilenen görünümüyle göz kamaştıran McLaren 720S Spider, üstü açılabilen versiyonun coupe türevinin performans verilerini koruyacak olması nedeniyle de meraklılarından tam not almayı başardı.

McLaren 720S Spider artık daha hafif

Mühendislerin her türlü detayı düşünerek yoğun çalışmalarının bir ürünü olarak ortaya çıkardıkları McLaren 720S, tavan sisteminin getirdiği ağırlık sorununun çözülmesine bağlı olarak koruduğu performansıyla dikkat çekiyor. Bu özel tasarım çatı sistemi araca sadece 49 kilogramağırlık ekliyor. Bu da en yakın rakibi olan Ferrari 488 Spider’den, 88 kilogram daha hafif olduğu anlamına geliyor. Tek parça karbon fiberden üretilen tavan panelinin açılması/kapanması 11 saniye sürüyor. Bu da en yakın kardeşi 650S Spider’dan 6 saniye daha hızlı demek. Bununla beraber tavan 50 km/s hıza kadar açılıp kapatılabiliyor. 720S Spider kullanıcılarına, ekstra bir ücret karşılığında RHT kaplı karbon fiber bir tavan sayesinde daha fazla ışık olanağı sağlıyor. Elektronik cam sayesinde kullanıcılar istediği zaman ışığı kesme imkânına da sahip olacaklar.

McLaren 720S Spider özellikleri neler?

0-200 km/s hızlanmasında coupe türevinden biraz daha yavaş kalan araç bu hıza 7.9 saniyede ulaşabiliyor. Tavanı kapalı iken 341 km/s azami hıza sahip olan araç, açık tavanı ile 325 km/s’lik bir performans sergiliyor. Yalıtım kalitesiyle de dikkat çeken bu yeni model tavanı kapalıyken ise 650S Spider’dan çok daha sessiz bir kullanım sağlıyor. Görüş açıları da oldukça geniş olan araç eski Super Series Spider modelinden çok daha geniş açılar vadediyor.

McLaren 720S Spider ne zaman satışa çıkacak?

4.0 litrelik V8 motorundan 720 beygir gücü ve 770 Nm tork üretebilen araç, bu çıkış gücünü arka tekerlerine 7 ileri vitesli SSG şanzıman ile iletecek. Aracın Comfort, Sport ve Track adında 3 farklı sürüş modu da bulunuyor. Aynı coupe modelde olduğu gibi 720S Spider da Standart, Performance ve Luxury donanım paketleri ile satılacak. Toplamda 23 farklı renge sahip olacak paletine, fotoğraflarda gördüğünüz Belize Blue ve Aztec Gold renkleri de eklenmiş.

McLaren 720S Spider siparişlerini almaya başladı. Amerika’da 315.000 $’a satılacak olan modellerin teslimatları Mart ayında başlayacak.