Mercedes tarafından 39 yıldır üretilen arazi aracı G Serisi yeni versiyonu Türkiye piyasasına giriş yaptı ve bayilerdeki yerini aldı. İşte, Mercedes G Serisi Türkiye fiyatı ve özellikleri hakkında detaylar.

İki farklı motor seçeneği ile Mercedes G-Serisi Türkiye’de satışta

Mercedes G Serisi giriş versiyonu olan G 500, 1 milyon 499 bin TL fiyat etiketiyle bayilerde yerini alırken, serinin V8 motorlu 585 beygir gücündeki versiyonu G 63 AMG ise 1 milyon 994 bin TL fiyatla satışa sunuldu.

İlk etapta iki farklı benzinli motor seçeneği ile satışa sunulan yeni Mercedes-Benz G-Serisi, 2019’da G 350 d motor seçeneğiyle de satışa sunulmaya başlanacak. Yeni G-Serisi, LED teknolojisine sahip ön farlar, gelişmiş sürüş yardım sistemleri, yeni renk seçeneklerine sahip deri döşemeler ile yeni yürüyen aksam olmak üzere oldukça farklı bir görünüm sunuyor.

Mercedes G Serisi Türkiye

Uygulanan yenilikler ise modelde sadece görsel değişikliklerin yaşanmasına değil, yaklaşık 170 kg’lık bir hafifliğin de yaşanmasına neden oldu. Bunun için yüksek dayanımlı çelik ve alüminyum alaşım karışımı malzemeler kullanılırken ayrıca Avusturya’da bulunan Magna Steyr tesislerinde yeni üretim teknikleri de devreye alındı. Karoser farklı çelik türlerinden oluşurken çamurluklar, motor kaputu ve kapılarda ise alüminyum kullanılıyor. Yeni G-Serisi, yerini aldığı modele göre 53 mm daha uzun ve 121 mm daha geniş olmasıyla dikkat çekiyor.

Mercedes G Serisi iç mekan özellikleri neler?

Mercedes’in G-Serisi, dış görünümdeki yeniliklerinin yanı sıra iç mekanda da yaptığı değişiklikler sayesinde kullanıcılarının sürüş keyfine hitap ediyor. Özellikle iç mekanda kullanılan güncel teknolojiler dikkat çekiyor. E-Serisi ve S-Serisi modellerinde olduğu gibi isteğe bağlı olarak sürücünün doğrudan görüş alanında olmak üzere sanal göstergelere sahip bir adet büyük ekran ve orta konsolun üst bölümünde konumlanan merkezi bir medya ekranı da sunuluyor. Her biri 12.3 inç büyüklüğünde olan bu iki ekran tek bir cam altında birleşerek geniş dijital ekranlı kokpiti meydana getiriyor. Sürücü “klasik”, “sportif” ve “gelişmiş” olmak üzere üç farklı görünüm stillerinden birini tercih edebilirken aynı zamanda kendisi için önemli olan bilgileri ön plana çıkartarak gösterge panelini kişiselleştirebiliyor.