Nintendo Switch Türkiye sınırları içerisine daha yeni girmişken, Nintendo oyun konsolunun ikinci neslini 2019 yılı içerisinde satışa sunma planları yapıyor. PlayStation 4 ve Xbox One ile kıyaslandığında farklı bir deneyim sunan oyun konsolunun ikinci yılında gerileyen satışlarına karşı çarenin Nintendo Switch 2 modeli olarak görüldüğü düşünülüyor.

Nintendo Switch 2 beklenenden erken çıkacak

Şu an için Nintendo Switch 2 özellikleri hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Mobil cihazlar her geçen gün oyun odaklı yenilikler sunarken, Nintendo’nun işinin oldukça zor olduğu düşünülüyor. Akıllı telefon pazarında her geçen gün yeni bir modelin çıktığını unutmamak gerek. Hele artık oyun odaklı akıllı telefonlar da oldukça revaçta.

Nintendo’nun bile yeni nesil model sunma planları olmasına rağmen henüz cihazda neleri güncelleyeceğine karar vermediği söyleniyor. Hele daha genç sayılabilecek ilk nesle uyumluluk sunulmaması durumunda oyuncuların büyük tepki göstereceği kesin. Tahminler ise en önemli değişikliğin LCD ekranda gerçekleştirileceği yönünde. Şirketin OLED ekran kullanmayı ise henüz düşünmeyeceği ifade ediliyor. Diğer donanımlarda ise ufak değişiklikler olabilir.

Şirketin Nintendo Switch’ye odaklanarak Nintendo 3DS sistemini de göz ardı etmesi oyuncuları kızdırmış durumda. Üretici, 3DS ailesine devam edeceğini söylese de yeni oyunların pek fazla gelmeyişi tartışılıyor.