Uzun zamandır konuşulan Star Wars TV dizisi projesi sonunda ortaya çıktı. Bu defa bir animasyon değil doğrudan oyuncularla çekilmiş bir dizi olacak Star Wars The Mandalorian duyurusu tabii ki büyük heyecan yarattı.

Jon Favreau Star Wars The Mandalorian paylaşımı ile heyecanlandırdı

Bilmeyenler için öncelikle Mandalorian konusuna değinelim. Star Wars evrenindeki Mandalorian’lar çeşitli ırklardan oluşan ve ortak bir kültür etrafında toplanmış olan klan tabanlı bir grup. Sanılanın aksine Boba Fett ve oğlu Jango Fett ise aslında Mandalorian değil. İkisi de sadece Mandalorian zırhı giymiş ve bu savaşçı kültürünü benimsemiş birer kelle avcısı.

Tekrar konumuza dönersek The Mandalorian TV dizisi projesi başarılı yönetmen ve oyuncu Jon Favreau’ya emanet edilmiş durumda ki bu bile şimdiden iyi bir yapım izleyeceğimizin habercisi. Favreau Instagram hesabı üzerinden dizinin konusuna da değinmeyi ihmal etmedi. Dizide, Jango ve Boba Fett’in hikayeleri sonrasında Star Wars evreninde yeni bir savaşçının ortaya çıkacak. İmpratorluk’un çöküşü sonrasında ancak İlk Düzen’in yükselişi öncesinde geçecek hikayede, Yeni Cumhuriyet’in otoritesinden uzak dış galaksideki bir silahşörün hikayesine tanıklık edeceğiz.

Star Wars animasyon yönetmeni ve yapımcısı Dave Filoni’nin de birkaç bölüm yöneteceği ve ayrıca, Wonder Woman 2 ve Game of Thrones’tan tanıdığımız Pedro Pascal’ın da dizide yer alacağı iddialar arasında.

Henüz prömiyerinin ne zaman yapılacağı bilinmeyen Star Wars The Mandalorian 1. Sezon, 8 bölümden oluşacak.

Star Wars The Mandalorian