Bu yıl piyasadaki birçok spor ayakkabı, farklı firmalarla yaptığı iş birlikleri ile adlarından sıkça söz ettirdi ve bu durum satışları da olumlu yönde etkiledi. Bu anlamda Nike Air Jordan 3 modelinin 30. yıl kutlamaları için çıkarılan ve yine Nike Air Max Plus modelinin 20. yılına özel tasarlanan ayakkabılara yoğun bir ilgi oldu.

Benzer şekilde, ünlü Alman markası Puma süet koleksiyonu da 50. yılı için Pepsi-Cola markasıyla iş birliğine girdi ve Pepsi x Puma olarak yeni bir koleksiyon ortaya çıkardı. Özellikle Pepsi x Puma Suede 50 birçok kişinin ilgisini çekeceğe benziyor.

Puma’ya çok benzeyen Pepsi de son 120 yılını pop kültürü ve müziği ile bağlantılı hale getirdiği ve sporcular arasındaki görünürlüğünü nesiller boyunca aktardığı için bu iş birliğinden doğan tasarımlar beğenileceğe benziyor.

İki büyük firmanın ortaklaşa yaptığı tasarımlar 25 Ekim itibarıyla Puma.com adresinde ve tüm Puma mağazalarında satışta olacak. Bu koleksiyonda ayrıca pantolon, sweatshirt ve tişörtler de yer alacak.