Lamborghini yarış kolu Squadra Corse türünün tek örneği olan SC12 Alston ile görenlerin kalp ritminin artmasına sebep oluyor. Hem yola çıkabilen ancak aslınca pist için tasarlanan Lamborghini SC18 Alston, Huracan GT3 EVO ve Huracan Super Trofeo EVO modellerinden ilham alan bileşenlerle aerodinamik konusunu bir sonraki seviyeye taşıyor.

Lamborghini SC18 Alston aerodinamikte sonraki seviye

Lamborghini SC18 Alston ile gelen en büyük aerodinamik özelliklerin birisi arka taraftaki büyük karbon fiber kanat olarak karşımıza çıkıyor. Bu kanat, 3 mekanik ayarı ile bastırma kuvvetini ciddi anlamda artırma görevi üstleniyor.

770 beygir 6.5 litre V12 motordan gücünü alan SC18 Alston, Bapımsız Vites Biyeli destekli 7 ileri vitese sahip. Maksimum hız ise 340 km/s. Soğutma ise arka motor kapağındaki 12 hava girişi ile sağlanıyor. Kırmızı renkte boyalar ve grafiklerle bezeli Grigio Daytona dış görünüm ile birlikte Nero Ade siyah Alcantara ile Rosso Alala kırmızısı dikişli kokpit de harika bir görünüm sağlıyor. 20 inç ön jantlar ve 21 inç arka jantlar ile birlikte bu süper otomobil için tasarlanmış Pirelli P Zero Corsas lastikler ile görünüm tamamlanıyor.