Samsung, ilk katlanabilir telefonu Infinity Flex ile kullanıcılarını pek çok yenilikle buluşturuyor. Geliştirici Konferansı kapsamında belirli özelliklerinin tanıtımını gerçekleştirilen model, ekran bilgileri ve batarya ömrüyle ilgili bilgileri kullanıcılarıyla paylaştı.

Infinity Flex görsel olarak kullanıcılarını etkilemeyi hedefliyor ve bu yüzden de bu modelinde yer verdiği iki ekran dikkat çekiyor. Bir ana ekrana ve bir de kapak ekranına sahip olan model, görselliğinin yanında sunmuş olduğu kullanım kolaylığıyla da kullanıcılarını etkileyeceğe benziyor. Ana ekran cihaz açıldığında da kullanılabilecek ve 4:3 oranında 7.3 inçlik bir ekran olacak. Kullanılan ekranın piksel yoğunluğu ise 420ppi olacak ve bu da cihazın iPhone Xs’ten biraz daha düşük çözünürlüğe sahip olacağı anlamına geliyor.

Samsung katlanabilen ekran özellikleri neler?

Cihazın ikinci ekranı ise 21:9 gibi alışılmışın dışında bir ekran formatına sahip olacak. Bu ekranın boyutu 4.6 inç olacak ve cihaz katlı olduğu durumlarda kullanılabilecek. Infinity Flex, yalnızca devasa ekran isteyenlerin değil, kompakt bir akıllı telefon isteyenlerin de ilk tercihlerinden biri olabilir.

Infinity Flex şarj ömrü ile kullanıcılarını memnun edecek

Infinity Flex ayrıca şarj ömrü bakımından da kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap vereceğe benziyor. Cihaz iki ekrana sahip olsa da bu ekranlardan biri kullanılırken diğeri kapalı durumda olacağından şarj ömrü iyi bir şekilde optimize edilecek.

Samsung katlanabilir telefon nasıl çalışıyor?

Infinity Flex’in, CES 2019 ya da MWC 2019’da tanıtılması bekleniyor. Kullanıcılarını ilgilendiren bir diğer konu ise fiyat. Samsung, fiyatın mümkün olduğunda makul bir seviyede tutulmasını istiyor ancak yüksek üretim maliyetleri nedeniyle yine de rakamın 2000 dolar seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor.