Bu yıl Puma çıkarttığı spor ayakkabı modelleri ve gerçekleştirdiği iş birlikleri ile adından bolca söz ettirmeyi başardı. Puma Thunder serisinin yanı sıra Puma RS-0 serisi de yılın dikkat çekenlerindendi. Hazır bu kadar beğeni toplayan bir model varken şirket elbette tüketiciler için seçenekleri çoğaltmayı da ihmal etmiyor. Bunun son örneği ise Puma RS-0 Optic oldu.

1987 yılında çıkışı yapılan Puma Running System ya da kısa adıyla RS, spor ayakkabı inovasyonu anlamında öne çıkmıştı. Günümüzde yeniden diriltilen teknoloji için ilk olarak müzik için Puma RS-0 Sound ve oyun için RS-0 Play tanıtılmıştı. Özellikle bu model için Sega ile gerçekleştirilen iş birliği sonucu çıkan Sonic temalı model çok başarılıydı. Şimdi ise fotoğraf için Puma RS-0 Optic modeli karşımıza çıkıyor.

Fotoğrafın sokak stiline olan etkisinden ilham alan modelde yansıtıcı materyaller kullanılıyor. Konfor ve tasarım odaklı modelin ağ üst kısmı topuk ve burundaki deri detaylarla birleşiyor. Sentetik derideki reflektif baskı da modelin dikkat çekiciliğini artırıyor.

Puma RS-0 Optic sadece Gümüş renk seçeneğine sahipken, RS-0 Optic POP serisi ise 4 farklı renk daha sunuyor. Satışa sunulmuş olan modeller 630 TL fiyat etiketine sahip.