Sonunda Star Wars Celebration 2019 ile birlikte merakla beklenilen Star Wars Episode IX The Rise of Skywalker ilk fragmanı yayınlandı. Üçüncü Star Wars üçlemesinin son filmi olacak The Rise of Skywalker ilk görüntüleriyle heyecanımız tavan yaptı.

J.J. Abrams yönetmenliğinde çekilen film, 2015 tarihinde The Force Awakens ile başlayan yeni maceranın nihayete ermesi anlamına geliyor. Leia Organa önderliğindeki Direniş ile İlk Düzen arasındaki sıcak temasın gerçekleştiği The Last Jedi ile devam eden olaylarda, Luke Skywalker Güç’e karışmış ve Rey, Jedi yolunda büyük bir gelişme göstermişti. Kylo Ren ise Yüce Lider Snoke’u ortadan kaldırarak İlk Düzen ile galaksiyi yönetmek üzere bir kez daha hırsını göstermişti.

Mark Hamill ve Carrie Fisher başta olmak üzere, Billy Dee Williams’ı bir kez daha Lando Calrissian rolünde izleyeceğimiz filmde; Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd ve Anthony Daniels da rollerini devam ettirecekler.

Fragmanın sonunda İmparator Palpatine’in kahkahalarını duymak ve denize düşmüş Ölüm Yıldızı yapısını görmek ise adeta şok etkisi yaratıyor. Luke Skywalker’ın “Hiç kimse gerçekten gitmedi” demesi de bunu kesinleştiriyor. Yani Ian McDiarmid de bir kez daha Palpatine olarak geri dönecek.

Star Wars Episode IX The Rise of Skywalker vizyon tarihi ise 20 Aralık 2019.